image soda

Soda jako lek dla skóry i nie tylko

1. Podrażnienia
By złagodzić zaczerwienienia i podrażnienie np. niemowlęcej pupy spowodowane kontaktem z moczem dodaj 1 łyżeczkę sody do wanienki z wodą i kąp w niej niemowlaka tak długo, aż zaczerwienienia ustąpią.

2. Ciemieniucha
Wystarczy zrobić papke z sody , można dodać emolient gwarantuje rewelacyjne efekty , lepsze niż przypisywane przez lekarzy masci ze sterydami

3. dla stóp
Czy wiesz, że soda posiada zdolność zwalczania bakterii, które są odpowiedzialne za przykry zapach stóp. Jeżeli pocą ci się stopy i wytwarza się przy tym nieprzyjemny zapach, mocz codziennie stopy w wodzie z sodą przez 5-10 minut (kieliszek sody na miskę). Taka kąpiel będzie również pomocna przy walce z grzybicą stóp. Korzystnie wpłynie też na zmiękczenie naskórka, co ułatwi usuwanie modzeli i nagniotków. Po wymoczeniu stóp wcieraj pastę sodową (1 łyżka sody i 1 łyżeczka wody) w zgrubiałą skórę. Zabieg powtarzaj aż do całkowitego usunięcia zgrubienia.

Sodowy peeling dla stóp
głęboko oczyści skórę, zmiękczy ją i wygładzi, a przy tym nawilży i zwiększy wchłanialność kremu pielęgnacyjnego. Aby przygotować pastę peelingującą zmieszaj 3 łyżki sody i 1 łyżkę wody, a następnie natrzyj nią całe stopy. Spłucz woda i wytrzyj. Po zabiegu wykonaj masaż stóp

4. na dłonie
Przed wykonaniem manicure warto zmiękczyć skórę dłoni w 5-minutowej kąpieli w wodzie z dodatkiem 4-5 łyżek sody i odrobiny soku z cytryny. Aby usnąć zabrudzenia z paznokci oraz naskórek wokół paznokci wystarczy wyszorować je sodą.
Soda pielęgnuje skórę dłoni i sprawia, że stają się miłe w dotyku. Możesz nią myć ręce tak jak mydłem, czyli zwilż dłonie, posyp je sodą i myj jak zwykle, a następnie opłucz.

5. Na gardło
Jeśli chcesz uśmierzyć ból gardła, płucz gardło wodą z sodą – 1 łyżka na szklankę wody.
6. naturalny antyperspirant
Akurat skończył ci się dezodorant? Wykorzystaj zalety sody. Umyj pachy wodą z dodatkiem sody (łyżka sody na filiżankę wody), a po prysznicu wsyp pod pachy szczyptę sody.

7. Szampon oczyszczający
Twoje włosy czasem potrzebują odpoczynku od przeciążających je produktów. W takim przypadku dodaj małą ilość sody do szamponu i umyj głowę tak, jak robisz to na co dzień. Oczyszczone w ten sposób włosy będą lepiej wchłaniać substancje odżywcze zawarte w Twoich kosmetykach.

8. Domowy peeling
Soda może również zastąpić Twoje produkty złuszczające. Wystarczy, że wymieszasz nieco proszku z wodą i kolistymi ruchami wmasujesz ją lekko w twarz. Zamiast martwego naskórka, zobaczysz promiennie wyglądającą cerę.

9. Preparat przeciw zaskórnikom
Jedna łyżeczka sody oczyszczonej wymieszana z filiżanką wody destylowanej to świetny preparat przeciw wągrom. Możesz zastosować ją jak zwykła maseczkę i potrzymać nieco dłużej na twarzy. Soda sprawia, że późniejsze usunięcie zaskórników przebiega naprawdę gładko

10. Kąpiel detoksykująca
By poddać się takiemu zabiegowi wystarczy, że do wanny wsypiesz nieco sody oczyszczonej, taką sama ilość soli morskiej i ulubiony olejek do kąpieli